Detalii produs
Descarcă broșura
Design modern cu profil ascuns– GlassPro VBS-L pentru un spațiu deschis și elegant!
Dorești o conexiune fluidă cu exteriorul, fără obstacole la trecere? Sistemul glisant VBS-L de la GlassPro, cu prag îngropat, este soluția ideală pentru tine. Această inovație performantă îți permite să te bucuri de peisajele exterioare, fără să te deranjeze la trecere.
Această soluție performantă și inovatoare elimină disconfortul unui prag obișnuit, permițându-ți să te bucuri de peisajele exterioare în orice condiții.
Imaginează-ți un spațiu protejat de praf, ploaie sau zăpadă, care devine o extensie naturală a locuinței tale.
Sisteme Glisante din Sticlă GlassPro VBS-L: Performanță și Inovație
Sistemele glisante GlassPro VBS-L reprezintă soluția perfectă pentru delimitarea spațiilor și asigurarea protecției, beneficiind de un prag îngropat care nu interferează cu trecerea. Aceasta caracteristică permite o deschidere completă și liberă a zonei oricând, inclusiv atunci când este închisă cu sticlă, și menține un sentiment de spațiu deschis, datorită transparenței geamului care nu obstrucționează vederea. Astfel, poți transforma spațiul într-un mediu aerisit și plăcut oricând dorești, fără obstacole vizuale sau fizice.
Sisteme Glisante din Sticlă pentru Balcoane și Terase GlassPro VBS-L: Performanță și Inovație
Sistem | Sistem glisant tip VBS-L - cu profil îngropat în pardoseală |
---|---|
Tip Sticlă | Sticlă Securizată 8 sau 10 mm grosime Sticlă laminată și securizată 4+4 sau 5+5 mm |
Culoare profile standard | Eloxat ( Aluminiu ), Gri Antracit ( Ral 7016 ), Maro ( Ral 8017 ), Alb ( Ral 9016 ) |
Culoare accesorii | Negru/Gri |
Lățime optimă panou sticlă | 650 mm |
Înălțime maximă optimă sistem | 2800 mm – 3000 mm |
Atenuare fonică și glisare ușoară | Greutatea este distribuită în partea superioară. Rolele inferioare au rol de ghidaj |
Profil îngropat | Necesită realizarea unui decupaj în pardoseală – Înălțimea rămasă peste pardoseală de numai 4 mm |
Siguranță | Încuietoare cu cilindru și cheie pentru ușă ( opțional ) |
Ventilare | Două trepte de ventilare a spațiului |
Etanșeitate | Etanșare prin garnituri siliconice detașabile sau prin garnituri magnetice |
Personalizare | Profilele se pot vopsi în orice culoare din paletarul RAL Foile de sticlă pot fi clare ( transparente ) colorate in masă: bronze, gri, sau sablate/satinate ( mătuite ) |
Versatile | Pot fi instalate pe o gamă variată de structuri: segmente drepte, secțiuni curbate și chiar unghiuri atipice |
Vedere panoramică | Fiind lipsite de profile verticale, reprezintă soluția ideală pentru orice spațiu, garantând o integrare perfectă și nemodificată a fațadei clădirii |
Flexibilitate | Glisarea se realizează în totalitate Întreținerea paourilor de sticlă se realizează în întregime din interior |
Durabilitate | Toate componentele esențiale ale sistemului: profilele și accesorile sunt rezistente la coroziune. Sistemele sunt certificate CE, ISO 9001 si ISO 140001, EN 12150-2:2004 |
- Rectangulară ( 20×40 mm ) cu rol de preluare diferențe de nivel
- Profil superior, înălțime 55 mm
- Role duble din teflon cu reglaj pe înălțime
- Perie de protecție; culoare: Negru sau Gri
- Baghetă fixare sticlă, înălțime: 48 mm
- Sticlă securizată: 8 sau 10 mm grosime sau laminată și securizată
- Baghetă fixare sticlă, înălțime: 48 mm
- Perie de protecție; culoare: Negru sau Gri
- Role inferioare de ghidaj
- Profil inferior îngropat. Înălțime aparentă: 4 mm, înălțime interior: 30 mm.
Încuietoare cu mâner pentru ușă ( opțional )
Necesită realizarea unui decupaj în pardoseală
Înălțime profil peste pardoseală: 4 mm
Greutatea este distribuită în partea superioară. Rolele inferioare au rol de ghidaj
Se pot deschide maxim 7 panouri [ foi sticlă ] pe direcție
Etanșare: garnituri siliconice detașabile între sticle sau baghete magnetice
Recomandare de utilizare: închideri balcoane, terase, spații birouri, zona horeca
- EN 12207 Clasa 1 pentru Permeabilitatea Aerului:
Produsele noastre sunt proiectate cu atenție la detalii, astfel încât să ofere o rezistență excelentă la trecerea aerului. Normativa EN 12207 clasa 1 certifică faptul că sistemele noastre glisante din sticlă asigură un mediu interior confortabil, ferit de infiltrarea aerului nedorit. - EN 12208 Clasa 1A pentru Rezistența la Permeabilitatea Apei:
O atenție deosebită este acordată rezistenței la apă, iar produsele noastre sunt construite să reziste cu succes la pătrunderea apei în condiții variate. Clasificarea EN 12208 clasa 1A reflectă nivelul înalt de protecție împotriva infiltrării apei. - EN 12210 Clasa C1/B1 pentru Etanșeitatea Aerului și Rezistența la Ploaie:
Eficiența energetică și protecția împotriva intemperiilor sunt esențiale pentru fiecare sistem glisant din sticlă GlassPro VBS. Clasificarea EN 12210 clasa C1/B1 garantează că produsele noastre au o etanșeitate superioară la trecerea aerului și o rezistență remarcabilă la ploaie. - EN 14019 Clasa I4 pentru Rezistență la Utilizare Frecventă:
Într-un mediu activ și dinamic, sistemul glisant din sticlă trebuie să reziste la utilizare intensă. Clasificarea EN 14019 clasa I4 subliniază că produsele noastre sunt concepute să facă față cu succes sarcinilor mari și utilizării frecvente, asigurând durabilitatea pe termen lung.
Descarcă broșura
Expertiză Profesională
Echipa de specialiști de la GlassPro vă poate ghida pe tot parcursul procesului, de la selecția sistemului potrivit până la instalare, pentru a vă asigura că beneficiați de cea mai bună experiență.
Proiectele noastre
Sistem ghilotina VGS
Unde ne găsești?
Implementăm și executăm sisteme din sticlă glisantă pentru orice tip de construcție. Echipa noastră este alcătuită din personal acreditat în lucrări de amenajare și construcții cu o experiență în domeniu de peste 10 ani.